WikiWiex.com

Kako proizvoditi cementa u obračunu cigle

Pavel Matveevich, Moskva postavlja pitanje:
Dobar dan! Moja supruga i ja kupio prigradskom području i odlučio izgraditi kuću na njemu. Kuća, moramo to biti u mogućnosti da se opustite u to ne samo ljeti, već i zimi. Mi smo dugo utvrđeno je materijal koji najbolje odgovara za tu svrhu. Ali ipak smo se odlučili za ciglu. Jednom sam dobio zidar profesije, a sada je odlučio da u praksi stečena znanja. Nakon definisanja materijal obračunava željeni iznos istih. Ali kako da izvrši obračun potrebnu količinu rješenja, zaboravio sam. Možete li nam reći kako napraviti obračun cementa cigle?
Expert odgovore:
polaganje cigle

Slaganje opeke treba provesti na svježe pripremljeni, kao Na otvorenom ima tendenciju da se brzo stvrdne.

Proračun cementa cigle je važan korak u bilo koje zgrade. To je zbog činjenice da je cigla je univerzalni građevinski materijal najčešće koriste za izgradnju kuća. A ligamenta kao pojedinačnih elemenata nanosi malter. Takvo rješenje treba pripremiti neposredno prije upotrebe, kao što je pronalaženje svoje duge otvorenom dovesti do očvršćavanja materijala. Osim toga, potrebno je pripremiti za određenu formulaciju u kojoj će se uzeti u obzir protok sve sastojke. Znajući ova stopa, možemo napraviti grube procjene resursa koji se koriste.

Najčešće, izbor potrebnog broja komponenti se određuje na individualnu gradnju "od oka". Ali u ovom slučaju to je moguće napraviti greške i kako bi dobili vrlo tanak ili vrlo debeo rješenje. Korištenje bilo koje od njih nije dozvoljeno u zgradi, jer to može dovesti do preranog kvara cijele strukture.

u izračunavanje protoka cementa prvo moramo definirati svoj brend. Osim toga, treba uzeti u obzir tehnologiju pripreme preparata i varijacija debljine zida primjenjuje cigle. Također, iznos od smjese koristi će zavisiti od debljine šava, što čini sve graditelji na svoj način. Stoga, tačan kriteriji za utvrđivanje potrošnje cementa nije, to je moguće izračunati samo prosječna stopa potrošnje.

Takođe ne može zaboraviti na pijesku, koji je također neophodna komponenta u mješavini. neophodno je da se najčešće koriste cement brend M300 dodajući pijesak u količini od 4: 1. To jest, jedna akcija sastava cementa bi trebalo da dijele 4 pijesak. U prosjeku, 1 m pripremiti sastav pijeska i cementa, neophodno je da se prah od 400 kg cementa i 1600 kg pijeska.

Ako zidane se koristi pijesak-vapno opeke, zatim 1 metar zida će trebati 1/4 pripremljenog kompozicije. U ovom slučaju, dobijamo:

(400 + 1600) / 4 = 50 kg - potrebnu količinu pripremljene rješenja za obavljanje 1m zid.

Gore proračun važi samo za svježe materijala, proizvodnju roku ne dužem od 6 mjeseci. Ako je ovo više, karakteristike cementa postane nevažno. U tom slučaju, morat ćete odabrati drugi željeni kvantitativnih odnosa sastojaka.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com