WikiWiex.com

Kolika je udaljenost treba biti između vješalice na plafonu

Victor Danilovich, Sankt Peterburg postavlja pitanje:

Video na "brand plafon, produžava profil bez konektora. Postupku"

Dobro došli! Dugo sam oklijevao napraviti spušteni plafon, uprkos činjenici da su neki od mojih prijatelja su imali još više vremena da ga promijeniti. Dugo sam bio pristalica tradicionalne popravak, ali sam umoran od dosadan pripremnih radova prije završetka plafon. Sada kada je odlučio da njegov gipsanih ploča, visina dobro stropa dopušta. Ipak, sumnjam pouzdanost pričvršćivanje suhozidom do plafona. Nekako se čini mi se da je ovo je težak i istovremeno krhka. Ne bih voleo da vidim plafon u jednom danu je na podu. Možda možete reći šta je udaljenost između vješalice na stropu će osigurati da GC listova iznad moje glave će se čuvati kao zazidana. Prijatelji savjetovao drugačije, tako da želite slušati savjete stručnjaka.
Expert odgovore:

Video na "Prvi kanal: poravnava plafon"

Pouzdanost fiksiranje plafon Građanskog zakonika je zaista vrlo važno, na kraju krajeva gipsa teže nego, na primjer, plastične. Nedovoljna količina profil pričvršćivanje ukazuje na plafon može uzrokovati najmanje opuštene strukturu, pa čak i do uništenja. Treba napomenuti da su nedostaci u radu, čak i na malom prostoru uticaja snagu cijelog stropa u cjelini.

Instalacija dijagram plafona rigips

Instalacija dijagram spušteni plafon od gips-karton.

Video na "suhozida, kako da se pojednostavi montaža trupa u velikoj sobi"

Krutost nosača okvira je predviđeno za rigips ispravnu udaljenost između tačaka suspenzija na plafonu. Suspenzije - metalni profili U-oblika, koji su pričvršćeni na betonskom podu bačvi-noktiju. Koriste se, ako je udaljenost između baze i spušteni stropovi ne prelazi 125 mm. Kada širok interval koji se koristi sa podesivim uređajima šipke, ali udaljenost jednog do drugog vešanje i, u svakom slučaju on ostaje isti. Korak suspenzija komponente dizajniran za 9,5 mm rigips, koji se uglavnom koristi za završnu obradu i stropovima.

Odmah treba napomenuti da je prvi profil šina, GK sa plafona na udaljenosti ne više od 300 mm od zida, tako da je prvi red vješalice se zavida 30 cm od njega. Korak između pričvrsne točke duž profila ne smije biti veća od 600 mm. U blizini suspendovan letvice se također nalaze ne više od 600 mm jedna od druge, tako da je interval između vješalice u tom pravcu ne prelazi 60 cm.

Video o ovoj temi "Razmak između sadnica krastavaca"

Dimenzije sobe mogu biti vrlo različiti, pa ne činjenicu da je udaljenost između Zadnja izmjena profila i zida kada su izloženi koraci 600-milimetarski će biti jednaka 60 cm. Razlika bi mogao da dostigne i 80, i 75 i 85 cm. U tom slučaju, ne biste smjeli osloniti, taj korak je tek nešto više nego što je potrebno. Njeno povećanje će dovesti do slabljenja strukture. Raspon između pretposljednji i posljednji profil ostati 600 mm, i objesiti konačni bez obzira na to koliko centimetara na lijevo zid.

Neki su u iskušenju i izračunati udaljenost između šina, tako da su na istoj udaljenosti jedna od druge. Ako napravite istu odluku, napravite grešku, jer je širina standardnog lista suhozida je 1200 mm.

Možda sada ćete biti u mogućnosti da izgradi suspenziju strukturu koja ne izaziva sumnjate u svoju snagu.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com