WikiWiex.com

Kao self-zatvaranja zaslon kupanje?

Andrew, Novosibirsk postavlja pitanje:
Dobar dan! Budući da sam planira da uradi u popravku kupatilu, namjera je da pred smeta svaki detalj. To je prostor ispod kupatilo postoji želja da zatvorim. Samo ne znam šta to znači suschestvuyut.Poetomu mi reći kako zatvoriti kadu ekranu? Ja obično malih kupaonica. Ja ću učiniti sve što je sama, posebne vještine u izgradnji br. Nosim ja u kategoriji domaćih majstora. Stoga, molim da razmotri ovu nijansu. Pozdravljam svaki preporuke o ovom pitanju. Hvala unaprijed.
Expert odgovore:

Vrste materijala za ekrane pod kadu

Ako je namjera da se sakrije prostor ispod kade od znatiželjnih očiju, treba shvatiti kako da biste zatvorili kupanje ekran. Konkretno, to znanje će biti korisna za one koji žele učiniti sve sami. Postavljanje ekrana igra dekorativnu primjenu funkciju. Morala je da se maskira sve ružne cijevi i komunikacije sudopere ispod kade. Montaža ekran uključuje dvije verzije:

  • proizvodnju ekrana kod kuće sa kasnijim skupštine;
  • kupovinu gotovih ekrana.

Odaberite prvu opciju, ne samo da će uštedjeti novac, ali i pružiti dodatnu funkcionalnost proizvoda, što je više prikladan za korištenje.

Dekorativni ili funkcionalnost?

Prvi korak je da shvate šta gotovog ekrana. Iznad svega, ovo montažna konstrukcija, koji se prodaje u zgradi supermarketima. U većini slučajeva, proizvode takve proizvode za kupanje dna od plastike. Glavni plus - širok spektar nijansiranje rješenja pogodna za bilo koji dizajn interijera. Velika jednostavnost upotrebe imati ekran sa vratima. Nedavne klasifikovani prema vrsti otvaranja i kliznih i ljuljanje. Klizna ploča dovoljno praktičnog kupatila malih dimenzija.

Olakšati istovar visi ormarića dodatnih stavki će dizajnirati uvlači policama ili ladicama. A ako je potrebno, ormarići mogu se potpuno ukloniti.

Prednosti gotovih proizvoda:

  • Vlažnost od 100%;
  • boja reproducirati najpopularnije boje pločica;
  • lako da se brine za njih;
  • instant montažno-demontažne;
  • za instrukcije samoudruživanja isporučuje od strane proizvođača.

Ili, još bolje sa svoje ruke?

Popis materijala za DIY proizvodnju:

  • rigips otporan na vlagu (10-12 mm);
  • PVC ploče ili pločice;
  • pločica.

Prvi korak gradi okvir. To se obično radi od drveta ili aluminijskih profila. Elementi su fiksni direktno na zidovima i podu. Onda sašivena okvir rigips. Budite sigurni da uključuje otvor, što je korisno kada se revizija cijevi.

Osnova pločica ispod ekrana od cigle položio ili pjene blokova cementa kaše. Za vodovod popravke odmah napustiti prozor, tako da u budućnosti ne pribjegavaju raspuštanje kapitala zidova.

Nakon implementacije svih nacrta radi podloge površine furnira dorade materijala, što može biti mozaik, PVC ploče, drvene letve, dekorativni kamen, pa čak i kožu.

Prednosti ove metode:

  • dugi vijek trajanja;
  • pouzdana konstrukcija;
  • Lagan negu i higijenu.

Kada je to potrebno podijumu pod kupatilo? Zatim, kad je kupatilo prostrano.

Radimo faze.

Prvo poravnati podu. Nakon toga slijedi polaganje vodovodnih i komunikacije odvod. Postolje od cigle. Na vrhu koricama sa šperploča razreda otporan na vodu.

Napomena: integritet podijuma kupanje uključuje montaža direktno na njega. Iako je moguće staviti kadu, a u udubljenju.

Boca ušivenim vlagu gips ploče ili ekspandiranog polistirena ploče. Izbor finiš za podijum, uzeti u obzir ukupnu šemu boja u prostoriji.

verzija Prednosti:

  • dekorativne i obima;
  • izdržljivost i snagu.

Da biste zatvorili kadu za korištenje predložene opcije. I izgradnju podijum je bolje povjeriti majstora.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com