WikiWiex.com

Šta materijala vam je potrebno stubovi za ogradu od valovitog kartona?

Valerijane postavlja pitanje:
Dobro došli! Nakon što je kupio zemljište za izgradnju obiteljske kuće, odlučio sam da je prije svega potrebno je priložiti novu ogradu. Nakon prolaska kroz mnogo opcija, nastanio sam na izgradnji ograde, metalne profilisani lim. Razlog za izbor je jednostavan - želja da se izgradi laganu konstrukciju relativno jeftin materijala. Sada sam zanima šta stubova potrebno za ogradu valovitog kartona, koliko bi trebalo da se nalaze jedna od druge, na kojoj dubini im je potrebno da kopaju u pružiti potrebnu krutost i stabilnost cijele strukture. Osim toga, ja bih zamolio da razgovaramo o izgradnji stubova cigle za ograde. Čini mi se da je s njima ograde je ne samo lijepa, ali i mnogo više izdržljiv. Hvala unaprijed za savjet.
Expert odgovore:

Vrste stubova za ograde: profil, cigle, kamena

Dobro došli! Uprkos činjenici da su ograde profilisani limovi je relativno lako konstrukcija, pitanje što je veoma važno vrsta polova potrebnih za ograde od valovitog kartona. To je najbolje da se prijave na uređaj podržava cijevi promjera od 76 mm, profilirani cijev 60 x 60 mm debljine zida od najmanje 2 mm. Udaljenost između njih ne smije biti veća od 2,5 m. Dubina ukapavanjem zavisi od visine stubova. To bi trebao biti 1/3 njihove dužine, ali ne iznad nivoa smrzavanja tla. Iskopavanja ispod stuba mora proširiti dole. Njihova dno je ispunjen s 10 centimetara pijeska jastuk. Krajevi polova se utopio, a njihova površina se tretira sa antikorozivnim jedinjenja. Nakon što instalirate oslonaca u jamama postavljene armature i nasu betona.

Cijev sekcije 76 i 60 x 60 mm i da su najpogodniji za jezgara cigle stubova. Zaista, dva materijala se međusobno nadopunjuju. Treba napomenuti da je podrška cigle ne bi trebalo da se nalaze blizu 2,5 m jedni od drugih kako ne bi pokvariti izgled kućišta. Području gornje lice temelja jedini oblasti treba da odgovaraju zidovima, a visina svoje baze - u rasponu od 10 do 25 cm optimalna širina svake strane kolone -. 1.5 opeke. Svaki sljedeći red je postavljen pomak na 1/2 prethodne cigle. 3-4 broj položio armaturne mreže, koja je zavarena na poruke. Šupljine između jezgre i polaganje u donje i gornje dijelove je ispunjen betonom, a moguće je da se popuni šljunka ili pijeska therebetween.

Gola (greda) nisu zavarene za cigle, tako da stubovi tijelo je potrebno da otvori za hipoteke, koje su zavarene na cijevi. Donja BS treba da bude 10-15 cm od temelja. Prečke mora biti postavljena u intervalu od ne više od 70 cm između njih. Punjenje od čelika bendova. Da biste instalirali cijelom širinom opeke Sander je propil. Njegova debljina treba da odgovara debljini metala obratka, a dubina - širina trake. Koristite kablove slično Malár za pružanje usluga montaže susjednih stubova ugrađene ograde na jednom nivou. Zidane mora biti zaštićen od kiše, pa pokriven vrh poruku 4-kosi poklopac od čelika ili drugog materijala projektovanje izvan ruba svake strane podrške 2 cm.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com