WikiWiex.com

Ono što je širina od polikarbonata?

Video na "staklenika grijanje drva za potpalu"

Aleksey, Nižnji Novgorod postavlja pitanje:

Video na "Enhanced staklenika polikarbonata iz GTconcept širine 5m"

Dobro došli! Odlučio sam da idem sa vremenom i koristiti u izgradnju modernih materijala. Želim posebno za korištenje na svoje stranice polikarbonata, što ga ogradom, šupe, staklenici. Postoje kompanije-izvođači koji su spremni da sve to izgradi, ali ja želim biti u mojoj kući je omogućeno svoje ruke. Moram da znam šta standardne veličine su u ovom materijalu, jer to određuje koliko je potrebno kupiti cijevi za okvir, dobornyh profili i zakovica. Da li sve stranke polikarbonata istu širinu? Osim toga, želim da znam zašto proizvođači ne čine liste koja, na primjer, može biti pokriven jednom cijeli staklenika, jer je od polikarbonata je vrlo fleksibilan, što ga čini lako sklopiti za prijevoz? Hvala.
Expert odgovore:

Video o ovoj temi "Nadstrešnica 12 metara širok polikarbonata"

Karakteristike polikarbonatne ploče

Dobro došli! Polikarbonata se može smatrati jednim od najboljih materijala za izgradnju svjetlosti, transparentno krovove i particije, uključujući i ograde. Uprkos očiglednom lomljivost, materijal ima odlične karakteristike fleksibilnosti i snage. Međutim, standardi su razvijeni dužine i širine polikarbonata, za koje monolitna polimer listova čine 3,05 x 2,05 m, a za ćeliju -. 6 x 2,1 m i 2,1 m X 12 Svi proizvođači su vođeni na njihovo puštanje na slobodu ovu vrstu proizvoda i učiniti listove veća od standardne veličine.

Video na "Domaće polikarbonataHomemade sjenica krošnjama od polikarbonata"

Izbor polimernih materijala kao širina u vezi sa nekoliko razloga, među kojima su glavni - njegovo širenje po grijanje i kontrakcije tijekom hlađenja. Maksimalna amplituda promjene linearnih dimenzija po dužnom metru polikarbonata tokom godine može biti više od 5 mm, to jest, plastični panel od 2 m se može proširiti za više od 10 mm. Trebalo bi dodati da prođu velike deformacije u boji ploča, i transparentne ili svjetlost širi u manjoj mjeri.

Možete zamisliti kako će se promijeniti veličinu materijala sa velikih dimenzija. Spojne elemente u ovom slučaju mora biti širi, kako bi se nadoknadio deformacije, ali oni će biti deformisan i mogućnosti da pruži vezu na okvir tablice i jedni s drugima.

Video na "Greenhouse "matrioshka" (Polikarbonat širine 1 metar!) "

Izbor standardnih uticaja i praktične okolnosti. Njegov razvoj je izvedena uzimajući u obzir prosječnu ljudske visine, to jest, za većinu umjetnika rade u sredini lima neće izazvati neugodnosti. Oni će biti teško doći do tih područja, ako je širina ploče prelazi 210 cm.

Ako kupite listova veće širine nije moguće, na uskom ploče od polikarbonata se često smanjiti. Monolitna polimer je obično podijeljen u listove širine Cell panela 1.025 m. Smanjen je u tablicama 105- i 70-cm. Polikarbonat manje više tehnološki montažu. Osim toga, smanjenje veličine omogućuje da se smanji utjecaj faktora termičkog širenja. Naravno, za ove ploče potrebno je promijeniti dizajn tokarenje. Nedavno, za montažu polikarbonata se sve više koristi ćelija materijala u standardne veličine list. Ona je pričvršćena na okvire pomoću povezivanja samo profila.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com