WikiWiex.com

Savjeti za izgradnju nadstrešnica iznad trijem s rukama

Spartacus postavlja pitanje:
Dobro došli! Ja već imam iskustva u proizvodnji vizir za trijemu njegove kuće. Međutim, napravio sam ga iz oblikovane cijevi i limova od valovitog kartona direktno. Osim toga, nadstrešnica iznad ulaza na liniji podržava. Ja ne mogu reći ništa loše o istom vizir, ali ja bih da sad nešto više elegantan. Čini mi se da je vizir od polikarbonata sa lučnim okvir će izgledati mnogo atraktivnije od starog, osim toga, želim da to bude, bez vertikalnih nosača. Ali sumnjam da bi takav aranžman biti dovoljno jaka da izdrži pritisak vjetra ili težine snijega. Ako mi pomognete savjet, to će uvelike olakšati uređaj vizir preko trijema. Također želim da se zapitate kako da savijete profiliranim okvirom cijevi? Možda postoje neke jednostavne alate?
Expert odgovore:

Vožnja za upotrebu cijevi Bender i spremni da probate vizir

Dobro došli! Vizir bez vertikalnih nosača može biti pouzdan kao strukture, počiva na stubovima. Potrebno je da se dopuniti dodatnim cijevi koja će služiti kao ukrućenja. Osim toga, dizajn će biti jača ako se temelji na većoj površini zida.

Očigledno, vi nemate valjanje savijanje, koji bi mogao savijati okvir do željenog broja cijevi profila. Vrijednost za vizir uređaj trema je teško precijeniti, ali postoji više jednostavan uređaj koji će vam pomoći da se nosi sa zadatkom. Možete napraviti armature i betona obrazac koji će vam pomoći da savijaju okvira cijevi na željenu radijus. Ako imate betonsku ploču, on će voziti čvrsto u svojim velikim segmentima armature kroz namijenjen savijanje cijevi. Jaz između vodiči ne prelazi 5 cm. Ivica između vanjskog Obujmica armaturinami i počinje da ga savijati. Uz pomoć ovog uređaja moći ćete napraviti neke pripreme za vizir. To će nositi s cijevi 20 x 20 ili 20 x 40. Slika prikazuje njegovu strukturu.

Još jedna fotografija pokazuje sunce, što je vrlo lako napraviti. To je standardna širina polikarbonata list (2.1 m). Noseća okvir je zavaren površina jezgra cijevi 20 x 40 mm. Kako bi se smanjili horizontalnu prečku 2 metra proftruba i podupirači napravljene su za dva segmenta od 0,7 m. U ovim 3 cijevi su izbušene 4 mm promjer rupe 10 za pričvršćivanje na zid sidra. Na arcuate članovi okvir seku cijev 3 na 1,5 m (2 proftruby 20 x 40 i 1 x 20 presjek 20). Za ukrućenja su segmenti od 0,7 m. Na dnu cijevi rama zrak se sastoji od 20 x 20.

Krovni lim je pričvršćena na okvir na ekstremnim lukova, gornji i donji gredama. Za svoje vijke koristi za thermowasher. Pre zavrtanja polikarbonata zatvarač rupe se buše nešto većeg promjera od vijaka. Gornji rub lima se primjenjuje na brtvljenje traku, a donji - perforirana. Sve strane su zatvorene mehaničke profil.

Na zidu iznad ulaznih vrata je markup za postavljanje sidra. Na njemu se buše 4 rupe od 80 mm dubine. Oni su ubačeni u stegama 10 x 100. vizir se šarkama na držač i fiksira matice. On će pouzdano štititi tremu od vremenskih nepogoda dugi niz godina.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com