WikiWiex.com

Kako napraviti nadstrešnica nad ulazom sa rukama

Potap postavlja pitanje:
Zdravo, ja sam zanima kako napraviti nadstrešnica nad ulazom rukama. Moram da dizajn izgledalo lako, ali može izdržati nalete vjetra i težine snijega. Nekad sam mislio da su sve vrste tendi i nadstrešnica - to je nešto arhaično i ne krase fasade zgrade. Ali nekoliko tjedana, nakon što je pretrpio mojoj kući bez ove strukture, koji je prikazan kao što je potrebno, jer je vizir vrata štiti od kiše i sunca i upravo daje mogućnost da se loše vrijeme mirno staviti ključ u bravu. Šta vi možete savjetovati?
Expert odgovore:

Vizir vrata je zaštićen od vremenskih nepogoda i suncu, sprečavajući boje ili spali vspuchilis od vlage. Osim toga, takav dizajn za zaštitu od padavina koraka, koji se mogu uništiti u vrlo kratkom vremenu. To nije potrebno dugo vremena da se razmišlja o izgradnji vizira iznad ulaza rukama, već treba radije uspeti.

Glavne komponente vizira

Glavne komponente vizira iznad ulaza.

Graciozan viziri proizvedeni od polikarbonata, što je izuzetno transparentan na svjetlo, ali je u stanju da izdrži velika opterećenja, i valovite, a najbolji izbor za okvir - je u obliku cijevi. Vizir može biti 1 tonaliteta, dva-kosi, zakrivljeni ili talasasta. Često ulaze u zgradu su opremljeni vizira, zasnovan samo na zidovima. Takve strukture se nazivaju obustavljena. Neki tende su napravljeni sa nosačima u zemlji. Ovaj dizajn je više pouzdan i omogućava vam da napravite veću površinu krova.

Pokušajte izgraditi nadstrešnica limova sa nosačima, a kada se steknu iskustvo, vi ćete biti u mogućnosti da dizajn čitave serije polikarbonata. Stoga je potreba za:

  • cijev 40x40 mm za polova;
  • 40h20 mm cijev za kućište;
  • sidrene vijke s maticama 10h80 mm;
  • profilisani C-21 ili NA-20;
  • Rulet ili vladar;
  • nivou ili visak;
  • trg;
  • mašina za zavarivanje;
  • brusilica;
  • Čekić ili udaraljke bušilica;
  • odvijač.

Odredite na kojoj visini će vizir biti iznad vrata. Napraviti oznake, izbušiti 3 rupe i umetnite sidra. Od 40h20 mm cijevi zavariti okvira. Bez obzira na njegovu veličinu rezultat veličine rešetke ćelije trebaju biti 500x500 mm. Na cijev koja se naslanja na zid, zavarivanje papučice 3 (zeznuo na zid).

Ako će nadstrešnice pokriva prostor ne više od 1,5 m ispred vrata, a onda dovoljno za pola metra. Uzmite cijevi 40x40 mm, i isecite ih po dužini u zavisnosti od visine buduće vizir (ne zaboravite da ga uzme u obzir nagib). Zavarene do donjeg kraja krajnjih zidova sa 4 rupe svaki. Čine oznake na trijemu na kvadrat naknadno legao na podršku. Izbušite rupe i postavite pola na stegama. Objesiti okvir na zid, zavarivanje ga na poruke i zategnite sidra matice.

Pod treba proširiti izvan prednjeg ruba okvira 5-10 cm. Na osnovu toga, smanjila je lišće. Pričvrstite metalni profil na okvir vijcima sa gumiranim podloške.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com