WikiWiex.com

Kako da se nametne peći pločice?

Kako da se nametne peći pločice?
Stepan N., Ufa postavlja pitanje:
Dobar dan! Apelujem na one vješt u slučaju peći. Vam pokazati kako da se nametne peći pločice? Činjenica je da imam drvenu kuću sa štednjakom grijanje u zemlji. Ja sam u to dovoljno često. A zimi, previše, tako da peć redovno utopiti. Unatoč činjenici da je peć, prepisao sam svoju te godine (uz pomoć mog prijatelja - peći-montera), u dizajnu peći, a zatim pukotina. Mislim da je to zbog činjenice da je cigla je korišten stari (iz stare zidane). Sjaj preko pukotine svaki put gline već prilično umorna. I svojih rezervi sam završio, a do ljeta je još dugo. Pa sam odlučio da nametne kaljeve peći koje stalno ne da zapečati defekata. Bio bih jako zahvalan svima koji govori o tome kako, vrši ovaj postupak. Ono što treba obratiti pažnju na, kako za korištenje, itd
Expert odgovore:
Pećnica, obložene pločicama

Kako da se nametne kalijevom peći, zainteresirani u mnogim vlasnicima privatnih kuća, pokušavaju riješiti problem čestih pucanja u cigle pećnici. Često, svi pokušaji da se popravi peć svodi na jednostavnu kit pukotine sa glinom maltera. Međutim, nakon nekog vremena, pećnica počinje ponovo proći jedak dim u prostoriji. Označavajuči dizajn cigla crijep je prilično jednostavna, ali efikasna mjera u tom pogledu. Osim toga, ima mnoge druge prednosti, na primjer, od estetskog gledišta. Reci mi više o tom procesu.

Slijed radova:

Najvažniji faza - priprema površine. Pripremni radovi treba posvetiti dovoljno pažnje, jer od njih na kraju rezultat će u velikoj mjeri ovisiti. Sjetite se da pločica se može učiniti u trenutku kada je ispalio peć. Tu treba biti oprezan razmatranja dizajna ogrijevne površine, a svakako na to nakon negativne aspekte nalaze se:

  • originalni neujednačena zidanje;
  • prisustvo nosi na vrijeme sloj maltera;
  • u prisustvu staru mješavinu slame.

Naoružan metalnom špatulom i četke, nejednak grubo cijelu površinu je očistiti od svih zagađenja. Nakon pročišćavanja peći strukture zida obložen prajmer sastav duboko akciju. Osim toga, postojeći šavovi produbila da isključi ljepilo u LAG polje bivši rješenje.

Najkreativnijih trenutak - postavljanje pločica. Pretpostavlja se ovdje da je učinjen izbor potrebnih materijala. Tj keramičke pločice za obloge peći već kupili u potrebnom broju i čeka u krilima. Nakon što su sve pripreme će ići direktno na polaganje pločica proizvoda.

Napomena: Izbjegavajte žurbu, posebno kada polaganje prvi red, koji bi trebalo da leži horizontalno i savršeno ravno.

Video na temu "Polaganje pločica trim. Savjet Wizard"

Kao ljepilo kao moderne zgrade kompozicije, a najčešći cementa. Sa drugim utjelovljenje u fuge treba dodati soli. Polaganje pločica na peći je identičan sa redovnoj proceduri sa zidovima ili podu. A polaganje pločice na peći su odozdo prema gore, održavanje potrebni razmak između pojedinih elemenata. Koristi se za ovaj križíci, što nužno ukloniti nakon podešavanja cementa smjese.

Preklopiti ljepilo za rad na površinu peći pomoću posebnog lopaticom sa zubima, što omogućava ravnomjerno distribuirati sve ljepila zidova pećnice. U isto vrijeme stalno pratiti nivo svakog reda pločica, jer će biti nemoguće popraviti defekte nakon sušenja ljepila. fugovati obavljaju nakon dan nakon polaganja postupka.

Prednosti korištenja keramičkih pločica.

Izbor keramičkih pločica za oblaganje proizvod peć ima očigledne prednosti koje čine ovu metodu dekorativnog dimnjaka površinu najrelevantnije. Među tim prednostima treba napomenuti:

Related Videos "pod kaljeve peći priprema '

  • atraktivan estetski izgled objekta;
  • pouzdanost utjelovljenje završi;
  • na zidove peći pojaviti dodatna svojstva prijenosa topline;
  • Toplo-speed interne životni prostor.

Važno: Suština je u skladu sa preporukama za proizvodnju pločica ljepilo se koristi za fiksiranje keramičkih pločica.

To je sve nijanse postupka za oblaganje peći dizajn pločice.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com