WikiWiex.com

Ono što se može Pune pločica

Video uratke "ljepljenje pločica na boje, drvo, metal. Check"

Ono što se može Pune pločica
Igor, Perm postavlja pitanje:
Dobar dan! Moja porodica planira da uradi kućne popravke. Da biste sačuvali sav posao odlučeno je da se izvrši za sebe. Za obavljanje ove misije, naravno, pao je na mene. Držeći rad, počeo sam sa popravak prostorija. Promijenio sam ih linoleum, tapete pokleit i obnovljena stropovima. Sada je sve izgleda lijepo, čisto i estetski ugodan. Sada je vrijeme da radi najteže - je renovirano kupatilo. Odlučili smo da to temeljito, tako ukloniti stare podne obloge ga zamijeniti novim. Ja sam u životu nikada nije bio bavi istim poslom. Pa sam samo ne znam kakav materijal koristi za montažu pločica. Brza, molim te, na šta ljepilo za pločice?
Expert odgovore:

Video o ovoj temi "Da li je moguće lijepljenje pločica na kupatilu zid giprochnuyu?"

Vrste rješenja za ljepljenje pločica

Pločice - to je jako lijepa i izdržljiv dorade materijala. Ali, u isto vrijeme sasvim je krhak. Dakle, razmislite o tome šta ljepilo pločice, prvo morate brinuti o pouzdanosti kompozicije. Tokom tog vremena, ne možete izbjeći Krivljenje pločica ili njegovog mogućeg rušenja. Da biste to spriječili, u posljednjih nekoliko godina najčešće koristi poseban lepak za pločice. Konzistentnost liči malter, ali ima nešto drugačije karakteristike.

Video o ovoj temi "Kako lijepljenje pločice na šperploča"

Ranije, kao materijal za popločavanje u kupatilu je primijenjen epoksi ili običnim cementa. Epoksi ljepilo je dobro dopušteno samo male veličine pločica na glatkim površinama. Ako je korišteno cementa, bilo je potrebno da se prijave na rješenje u jednom trenutku. Ako stavka potrebne prilagodbe, onda to treba učiniti je bio u pravu. Nakon 2-3 minuta, ja sam već potpuno ukloniti pločice sa zida i ponovno primijeniti cementa.

Pored žbuku je potpunog ozdravljenja, morao sam čekati jako dugo. Trajanja ovog puta sušenja zavisila od debljine sloja, a rješenje se koristi može se kretati od 48 do 72 sata.

Video o ovoj temi "Da li je moguće lijepljenje pločica u kupatilu na vrhu boje na vodenoj bazi na ljepilo KREPS Amplified"

Ljepilo za pločice, za razliku od cementa može se primijeniti više uniformu slojeva. Ovo pruža optimalno prijanjanje pločica na zid. Osim toga, sastav ploča rešenje omogućava fit pločice u roku od 30 minuta nakon primjene. To se može sasvim sigurno učiniti, bez straha da će se ljepilo izgubiti lijepljenje i elastična svojstva.

Osim toga, takvo rješenje omogućava podešavanje vertikalnog zida i horizontalnom nivou. Ovo je posebno istinito u slučaju kada je površina montaže ima veliku zakrivljenost. Ali poravnava ravni zid, treba imati na umu da je debljina ljepila u isto vrijeme ne bi trebalo da prelazi 25-30 mm. U suprotnom, takva pločica će biti nemoguće uspostaviti kvalitetan i visoke vlažnosti, to će otpasti brzo. To će pomoći da se izbegne avion predtretman zida uz pomoć pijeska i cementnog maltera.

Video na temu "Kako pločica počiva na gips"

Da postavi pločice u urednim redovima, ljepilo je potrebno da se pripremi homogena. Osim toga, to je najbolje da ga stavim na samu pločicu. A homogena sastav može se dobiti sa mikserom, koji se mogu prikupiti iz bušilice ili udarac. U tom slučaju, potrebno je pratiti količinu vode. To mora biti takva da je gotov sastav pretvorio u debeli tijesto.

Da se smanji potrošnja materijala do detalja je potrebno da se polažu u 5 bodova - jedan u centru grada i četiri ugla. Iznos primjena ljepila treba izabrati na oku. Stoga je bolje koristiti veću količinu kompozicije. Nedovoljna količina supstance će dovesti do stvaranja šupljina, što može dodatno izazvati pojavu pukotina na zidu. Višak ljepila prilikom montiranja isti će biti istisnuti. Može se okupili u zajedničku posudu i ponovo koristiti. ljepilo put kompletan očvršćavanja će biti oko 24 sata.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com