WikiWiex.com

Karakteristike polaganja dekorativnog kamena

Related Videos "POSTAVLJANJE umjetni kamen"

Porfir postavlja pitanje:

Related Videos "fugiranje za polaganje dekorativnog kamena"

Dobro došli! Nedavno sam kupio mala zemlja kućica za obiteljski odmor. Unutra, već smo se uspostavila, on nam odgovara u svakom pogledu. Sada je vrijeme da usavrše području u blizini kuće. U ovoj fazi, imamo: veliki travnjak, dve jabuke i jedno drvo breskve. Uskoro ćemo napraviti alpskom brda i staviti sitnih ukrasnih fontana. Mi ćemo morati da se povežu svi ovi objekti na glavni ulaz u dvorište i ulaz u kuću. Supruga predlaže da se na stazu ukrasnog kamena, ali za mene, ova ideja čini sumnjivim. Vidio sam neke prljavštine na njih ostavio nakon kiše, oni se lako oštetiti. Čini mi se da je vrlo nepraktično ideja. Polaganje dekorativni kamen - težak posao ili ne? Zanima me vaše mišljenje.
Expert odgovore:

Video na "Pogodnosti položaja zglobova kod postavljanja"

Koraci za postavljanje dekorativnog kamena na pogrešan put

Dekorativni kamen je savršen ne samo za fasade, ali i za polaganje vrt staze. Prilikom odabira kamenje ne preporučujemo korištenje Coquina i vapnenca, kao njihov životni vijek je premala. A uzimajući u obzir i činjenicu da je vrt staze nalaze se na otvorenom, polaganje ovih rasa će trajati dugo. Pored činjenice da postavljanje dekorativnog kamena izgleda vrlo lijepo, ovaj materijal plus sve ima vrlo visoku čvrstoće.

Video o ovoj temi "Tehnologija štampanog betona popločavanje. Tragovi slijepih, parking, dvorišta, terase"

što se tiče polaganje dekorativnog kamena rukama, ali to nije velika stvar. Najlakše je taj posao povjeriti gospodar, ali je moguće i da se to uradi sa jakom željom. Prvo je potrebno napraviti betonsku košuljicu ili umjesto pijeska punjenje sloj je oko 10 cm. Budite sigurni da koristite čvrste rešetke, koji izazivaju cementa pijeska mort. To nije potrebno odgoditi polaganje, jer ako je rješenje suši, na stazu će poslužiti za dugo.

Između kamenja nije poželjno da se napravi veliki jaz (do 8 cm). Zimi, voda će pasti u nju, i od stalnog zamrzavanje-razmerzaniya track pogoršati. također je moguće da postavi i mali granice, ali to nije potrebno, ako želite.

Video o ovoj temi "Upućivanje dekorativnim kamenom. Part 1"

Ipak, mnogi su zabrinuti da je kamen može dobiti prljav od cementa. Ako se to dogodi, ne treba da ga jednom trljati vlažnom krpom. Ovo će pokvariti samo strukturu. Da biste izbjegli mrlje, morate čekati dok se cement osuši, a zatim uklonite ostatke sa lopaticom i obrišite suhom krpom.

Periodično vrt staze može se oprati pod mlazom vode, ali ne previše često. Track ukrasnog kamena izgledaju vrlo estetski ugodan, pored svojih zidane nije tako komplikovano.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com