WikiWiex.com

Kako mogu promijeniti cijevi u kupatilu

Video na "Zamjena cijevi na plastične vodič"

Eugene, Ekaterinburg postavlja pitanje:
Dobar dan! Kupio sam stan prije 10 godina. U to vrijeme sam to uradio u popravak. Ne dirajte samo komunikacioni sistem, kao što je upravo izgradio kuću. Ali sada je vrijeme je prošlo, a u kupatilu je počela da curi cijev. Prvo, postoji mala curenje i lokalne mehanike instaliran na svoje ogrlice ili jednostavno zavareni. Ali što više vremena prolazi, češće morali da obavljaju različite operacije održavanja. Njihova implementacija podiže neke poteškoće i košta. Pa sam odlučio da se kompletna zamjena cijevi. Recite mi, molim vas, kako promijeniti cijevi u kupatilu.
Expert odgovore:

Video o ovoj temi "PVC cijevi (instalacija, priključak)"

Kola raspored cijevi u kupaonici

Gotovo bilo kupatilo prolazi najveći broj cijevi, osiguravajući dovod hladne i tople vode u svim oblastima stana. Njihova zamjena je prilično dugotrajan i odgovoran proces. Osim toga, kako bi otežali proces instalacije će biti raspad starog sistema cijevi. To treba obaviti pažljivo kako ne bi došlo do oštećenja vertikalama i razne spojnice. Stoga, rješavanje problema kako promijeniti cijevi u kupaonici, potreban vam je puno strpljenja. Također, u vremenskom periodu koji je potreban za vodu.

Na posao, prvo morate isključiti vodu i pripremiti alat. Da rade potrebne za rublje Cut, udari, komplet ključeva i ključ. I dalje treba Fum-traka, raznih krajeva, bradavice i kuglaste slavine.

U tom slučaju, ako je stara cijev imao vanjski dizajn, novi se mogu polagati u zidovima. Za tu svrhu u zidu tijelu se pripremaju Stroebe. Ovaj rad se obavlja udarac. Grooves može zatvoriti preko gipsa i naknadno polaganje završne obrade zidnih obloga (pločice, ploče, itd.) Obavljaju sistem polaganje cijevi u zidovima moraju biti vrlo oprezni, s posebnim naglaskom na guzu zglobovima. Ako ovo je zanemarena, a zatim curenja može doći do, za koje eliminaciju potrebe da se probije zid.

Da bi se smanjio rizik od curenja, potrebno je primijeniti povezivanje armature materijala identičan materijal izmišljotina cijevi. To će pomoći smanjiti oksidativni procesi dovode do korozije.

U ovom trenutku najpogodniji za korištenje i izdržljiv smatra cijev gotovih iz različitih polimernih materijala. Za obavljanje instalacije tople i hladne vode je najbolje koristiti polipropilena. Ova voda će poslužiti za dugo vremena, bez potrebe za čestim održavanje. Osim toga, njegova instalacija je prilično lako i eliminira potrebu za minimalnu količinu alata.

Nakon sklapanja novog vodovoda nužno patiti. Ova mjera potrebno je provjeriti kvalitetu skupštine. Ako postoje mrlje na zglobovima, sistem treba ponovo prikupljaju. Eliminiše sve mane, možete početi popraviti zidove.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com