WikiWiex.com

Cevi za vodu zavarivanja

Video na "Pipe zavarivanje bez prekida u jednom prolazu"

Pavel Iljič, Perm postavlja pitanje:

Video o ovoj temi "zavarivanje plastičnih cijevi. Tehnologija. Opseg opreme"

Dobar dan! Nedavno sam kupio zemljište s malom vikendice. Kuća je u dobrom stanju i ne zahtijeva velika ulaganja. Ali to je vodovod loše da nas dole. Na cijevi postoje mesta kroz koje voda curi. Jer sav novac je potrošen na kupovinu kuće, a onda dosta novca za zamjenu nemam tekućom vodom. Tako sam počela instalirati stege, ali oni mogu biti instalirani u svim oblastima cijevi. Nekim mjestima sa curenja mogu samo ispustiti. U tom smislu, ja imam zavarivač, ali ja ne znam kako kuhati cijev. Možete li nam reći kako izvesti zavarivanje cijevi za vodu?
Expert odgovore:
vodovodne cijevi

Radova i vodovodnih cijevi se preporučuje kada imate puno iskustva sličnih radova.

Related Videos "HHO-BOX 8 vode cijevi zavarivanje 4 mm"

Zavarivanje vode cijevi - ozbiljna stvar. Najčešće se izvodi stručno osoblje. Ali ako postoji malo iskustva u zavarivanju, može se koristiti za popravak vodovoda.

Video o ovoj temi "Instaliranje vode (zavarivanja polipropilenskih cijevi)"

Da bi se poboljšala kvaliteta rada, prvo morate zaustaviti dovod vode. EUkoliko izvršiti takva operacija nije moguće, to će ozbiljno zakomplicirati kasniji proces oporavka, budući da dijelovi veze, vrši se mnogo teže pod pritiskom.

U većini slučajeva, za vodu i sistemi grijanja primjenjuje metalnih cijevi obojenih (čelik, željezo, itd.) Njihova zavarivanje se može izvršiti na uobičajen zavarivanje opreme. Ali su koristili nedavno bakrene cijevi, gdje se zavarivanje vrši specijalnim mašinama pri niskim temperaturama.

Related Videos ", električni cijevi za vodu sa svoje ruke"

Prije svega, za obavljanje visoko kvalitetne zavarivanje čeličnih cijevi za vodu, potrebno je da odaberete ispravan elektroda. Njihov promjer ne smije biti veća od debljine zida cijevi, tako da ne seared detalja. Osim toga, potrebno je znati kako se čelik koristi kao materijal - galvanizirani ili ne.

Pocinčane metalne žice zavarene self-zaštita, čija je debljina ne smije prelaziti 0,8-1,2 mm. Ako takva žica ne postoji, moguće je koristiti elektrode sa rutilno obložena kalcijuma. Debljina ove elektrode ne smije prelaziti 3 mm. Nadalje, takva cijev mora biti povezan samo preklopnih.

Video o ovoj temi "Vrijeme zavarivanja @ 9 - poluautomatska MIG / MAG zavarivanje korijena šav cijev"

Prilikom zavarivanja običnih čeličnih cijevi je potrebno napraviti pripreme preliminarne površine. Za tu svrhu potrebno je da očistite vanjski zidovi boje i hrđe. To se može učiniti s datotekom imaju plitko zarez.

Procesa zavarivanja mora početi na dnu području oštećene cijevi, u svom centralnom dijelu. Žice za zavarivanje ili elektroda treba biti okomito na mjesto popravka. To će pomoći da ispuni kvalitativne plafon šav.

Sa vertikalnim aranžman poziciju vara elektrode moraju biti različiti. To bi trebao biti postavljen na mrtvog ugla iznad igre području. Šav tačka priključak treba izvesti od strane aplikacije.

cijev zavarivanje

Za obavljanje kvaliteta zavarivanja potrebno je odabrati odgovarajuće elektrode.

Šav na horizontalne cijevi su mnogo lakše. Tu treba posmatrati samo jedan uslov: glavna stvar - to ne gori dijelove zida. Radovi bi trebali početi u donjem dijelu popravka, postepeno penje se do vrha. Stavite ga na ovaj način prvi zajednički spoj, treba dati svoj zamah toksina. To se može učiniti i sa datoteku.

Završna faza radova će biti resuture na suprotnoj strani rupu da se popravi. Obavljaju slične operacije moraju biti oprezni da ne oštetite prethodnog sloja. Ovaj postupak će povećati kvalitetu veze i pružaju pouzdanu zaštitu od pojave curenja. U većini slučajeva, drugi vara overlay zavarivača zanemareni. Ali je bolje da se ne odbije takvu operaciju.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com