WikiWiex.com

Osnovnu ploču na terenu silnopuchinistom

Video na "forumi PLIVAJUĆA fondacija"

Imam zemljište u predgrađu na silnopuchinistom terenu. Želim da stavi ploča pod kadu 200 mm, mislim da bi 2 reda armature. Imam nekoliko pitanja. Reci mi, bolje prvi na put - šljunak ili pijesak - i šta slojeva? Pitam jer sam čuo potpuno različita mišljenja i bih da znam kako su opravdani. Da li organizirati potreba drenaža? Da li geotekstil polaganje? Ako nemate problema, objasnite ne samo šta da radim, ali i zašto.

Video o ovoj temi "Solid kat - tehnologija"

Osnovna ploča i baze

Mi smo odgovorili u redu. Da na pravi način organizirati jastuk ispod temelja, neophodno je da se sipa šljunka sloj 10 cm na nivelisanim površini jame. Zatim sipajte pijesak sloj je 5 cm. Pour dobro i začepiti. Konačna debljina jastuka ovisi o mnogo faktora: težine strukture, vrste tla na lokaciji, itd U osnovi, imate dovoljno za kupanje 15 cm.

Related Videos "Nalivanje betonskih ploča garaže (u prizemlju)"

Što se tiče geotekstila, sasvim je moguće da se bez toga, ali je apsolutno neophodan dobar hidroizolacija između jastuka i temelj.

Sada zašto san šljunkaru, pa tek onda - pijesak. šljunka jastuk zadatak - da nadoknadi heaving i niske gustoće tla, pijeska i zahvaljujući cijeli teret na terenu više ravnomjerno raspoređena.

Video na "zagrijavanje osnivanja VAŽNO ZA DOM !!!"

Drobljeni također služi kao drenaža i zaštita temelj poplava podzemnih voda kada raste njihov nivo. Ako imate relativno plitkih temelja (manje od 1 metar), onda to možete učiniti bez dodatnih sustav odvodnje. Drobljeni fino cut off vode.

Sve u svemu, onda, kakva materijala - šljunka i pijeska - moraš prvo staviti, riješen individualno, jer to ovisi o težini, građevinska područja, karakteristike tla i planirani budžet. Pod različitim uvjetima može se smatrati kao ispravan način bilo koje organizacije jastuka.

Video na "Punjenje temeljne ploče 17M3"

Ako smatrate da je neophodno da se poveća krutost temeljne ploče može biti rebra. Da biste to učinili, napraviti udubljenje po obodu iskopa i napunite ih sa pijeskom. Ponekad napraviti dodatne rubova i na sredini, ali tu je već puno ovisi o području temeljne ploče i težine strukture.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com