WikiWiex.com

Kako pravilno pričvrstiti na zid visi toalet?

Video o ovoj temi "Kako instalirati instalacija / visi WC"

Ivan Andrejevič, Čeljabinsk postavlja pitanje:

Video o ovoj temi "Instaliranje WC GEBERIT DUOFIX Plattenbau 458.162.21.1"

Dobar dan! Nedavno sam naleteo problem. Ne znam kako je u prilogu visi WC pravilno na zid. Stvar je u tome da sam počeo u popravku kupatilu, od kojih je na početku uzeo čučanj WC. Potpuno promijenjene sve cijevi i u procesu je donio odluku da se viseći WC-om. Mnogi prijatelji su mi rekli da će to značajno uštedjeti prostor u sobi, a čišćenje će biti mnogo lakše obavljati. Pročitao sam puno literature i došao do zaključka da je najbolje jačanje WC na okviru u zidu. Ne mogu naći samo brzo i intuitivno jasno organizaciju posla sve od sebe. Recite mi, molim vas, kako najbolje da fiksiranje WC na zid ovog tipa i koji je u isto vrijeme sve suptilnosti, budite sigurni da zna. Hvala vam za vaš savjet!
Expert odgovore:

Video o ovoj temi "Instaliranje WC instalacije GROHE"

Shema za pričvršćivanje vanbrodski WC

Dobro došli! ne napraviti grešku pri izboru. Mnogi ne znaju kako pravilno pričvrstiti viseće WC-om. Ali, u stvari, postavite posudu na zid pomoću posebnih metalni okvir - vrlo pouzdan i brz način. Iako će koštati mnogo skuplje, vrijedi za pričvršćivanje, jer podrazumijeva dugi vijek trajanja.

Video na "viseću wc. Instaliranje viseću wc dio 2"

Proces kako se pričvrstiti na zid visi wc-a, sastoji se od nekoliko faza. Ova naredba se mora poštovati, neumitno. Razmotriti korake više detalja, ali prvo navesti popis alata potrebno. Morate biti pri ruci sebe viseći WC-a i sve vezanosti za to. Sljedeća trebate kupiti poseban okvir od čelika, moćan skup tipli i vijaka, kao i udarac.

Rad počinje sa instalacijom okvira u zid. Da biste to učinili, na zidu, prvo se bilješke u skladu sa onima koji bi trebali već biti na okvir. Zatim, rupa izbušena je ispod njega u zidu i na podu u blizini. Taj isti okvir pričvršćen za tiple. Odjednom, provjerite razinu da okvir je glatko i sigurno montiran u zid. Važno je imati na umu da je idealna visina za WC smatra se 40-45 cm. Ali mnogo će ovisiti o rastu ljudi koji će koristiti ovu poredani. Nakon instalacije okvira odmah izlaz na ovom mjestu dvije cijevi: vodu i kanalizaciju.

Video o ovoj temi "Instaliranje viseću wc na instalaciji sistema GROHE Rapid SL"

Ono što slijedi je montiranje na zid cisterne. Njegova visina će biti veći od predložene lokacije instalacije za WC školjku otprilike isto 40 cm. Ali je potrebno tenk i da donese vode. To je najbolje da se odlučite za ovu krute liner, jer će služiti mnogo duže. Tokom rada, nije potrebno otvoriti ventil na rezervoaru.

Onda vam je potreban da završi posao sa instalacijom komunalija. U tom cilju, cevi tlo je fiksna auspuha onda testirani na snagu. U vrijeme ove jednokratne ček, jedna osoba treba pričvrstiti zdjelu i pokušati izbaciti vodu, a drugi u ovom trenutku će držati. Ako sve bude u redu, možete nastaviti instalaciju dalje. Ako je prihod od auspuha ili slomljenih dugme odvod, potrebno je još jednom provjeriti sve uputstva i ispraviti postojeće probleme.

Video na "viseću wc Geberit Monolith WC instalacije - vodovod"

Sada morate dovršiti ukras. Koristi poseban, vrlo izdržljiv suhozidom koji je otporan na vlagu. Najbolja opcija - da djelomičnu završiti na mjestu ugradnje. Na taj način ćete imati neku vrstu police iznad WC-a, koji mogu biti pohranjeni predmeti za ličnu higijenu.

Suhozidom listova se smanjiti, a zatim montira na prethodno montirani metalni okvir na zid. Šavovi zapečaćena sa kitom, onda je sve završio s pločicama, obojena ili na drugi način izvode u željenom način.

Video na "kupaonice, instaliranje vodovodnih, wc, umivaonik"

Nakon ovog je posljednji - za montiranje posudu. Ovaj rad se izvodi pomoću dvije igle, koje su uključene u utvrđenom i dokazano dio okvira. Nakon instalacije, WC je testiran na snagu, a ako sve bude u redu, možete jednostavno povezati i uživati ​​raspored vode.

Stoga je glavni poena i redoslijed radova na postavljanju zidnih WC u obzir. Najvažnija stvar u ovom procesu - u skladu sa preporukama u uputstvima i u skladu sa gore poredak. Tada će dizajn biti na sigurnom, a vi ćete biti u mogućnosti da koriste toalet bez straha od curenja ili sistem za pričvršćivanje poremećaja. Koristite samo kvalitetan i dokazane materijale za završne obrade, tako da ne morate ponovo ponoviti sve.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

© 2011—2018 WikiWiex.com